Strona główna | Kontakt
E-mail  Hasło
» Zapomniałem hasła » Załóż konto
Historia Zakonu
Historia Rady 14001
Władze
Rycerze
Obecna działalność
Wiadomości i wydarzenia
Darczyńcy
Galeria zdjęć
Dobra książka
Artykuły
Zadaj pytanie
Zobacz również
Kontakt
Dla Rycerzy / Zaloguj się!

Galeria

Bal charytatywny na rzecz Chatki 2011 (ilość zdjęć: 6)

Już po raz dziewiąty, a pod patronatem Rycerzy Kolumba po raz 5, odbył się bal charytatywny na rzecz dzieci ze stowarzyszenia Chatka. Rekord z zeszłego roku nie został pobity - ale przy niespełna 100 osobach w restauracji Ruczaj, zebraliśmy kwotę ponad 16 tyś zł. Po opłaceniu kosztów na konto Stowarzyszenia powinno wpłynąć około 10 tysięcy.

Zdjęcia: Piotr Dobosz


 

VI Rowerowy Rajd śladami Jana Pawła II (ilość zdjęć: 2)

Uczniowie ze szkół nr 2, 5 i 6 oraz z Ludźmierza i Waksmunda wzięli udział w VI Rajdzie Papieskim. Na trasie rajdu znalazły się związane z bł. Janem Pawłem II miejsca: Ratusz, gdzie znajduje się tablica upamiętniająca Papieża, lotnisko: miejsce spotkania z góralami w 1979 roku oraz Ludźmierz, gdzie odprawił nabożeństwo różańcowe. Jeden z braci Rycerzy podarował portret Jana Pawła II dla Szkoły Podst. nr 5. - organizatora rajdu, by zawsze przypominał o postaci Papieża-Polaka.

Patronat oraz pomoc techniczną nad rajdem sprawują Rycerze Kolumba.

Zdjęcia: Piotr Rayski-Pawlik


 

V Rajd Rowerowy Szlakiem Konfederacji Tatrzańskiej (ilość zdjęć: 6)

Na wiosnę dzieci ze szkoły podstawowej nr 5. z Nowego Targu, pod opieką techniczną Rycerzy Kolumba, przemierzają szlak Konfederacji Tatrzańskiej. Rajd odbył się 13 maja.


 

Inicjacja 2 stopnia. Kraków-Łagiewniki, 10 maj 2011. (ilość zdjęć: 4)

48 Braci z całej Polski zostało przyjętych do 2 stopnia naszego Zakonu. Sosnowiec, Tarnobrzeg, Gdynia i Kraków - to z tych miejscowości przyjechali nasi bracia, by kontynuować drogę rozwoju Rycerstwa. Przed ceremonią 2 stopnia odbył się również 1 stopień. Do naszego szeregu dołączyło 9 braci.


 

Misterium Męki Pańskiej AD 2011 (ilość zdjęć: 10)

Po raz dziesiąty na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu widzowie mieli okazję oglądać aktorów amatorów przedstawiających ostatnie chwile Jezusa Chrystusa.

W misterium jak co roku wzięli również udział Rycerze Kolumba z Wielkim Rycerzem w roli Piłata.

Zdjęcia: Zbigniew Krauzowicz (Zibifoto)


 

Światowy Dzień Chorego w Ludźmierzu (ilość zdjęć: 12)

Jak zwykle podczas nabożeństwa oraz Mszy Św. z sakramentem namaszczenia chorych nie mogło zabraknąć Rycerzy Kolumba, którzy nie tylko posługiwali do Mszy, ale także pomagali chorym w dotarciu na uroczystość.


 

Opłatek Rycerzy Kolumba (ilość zdjęć: 11)

Na opłątku w nowym 2011 roku nie zabrakło życzeń Jedności, Miłości i Braterstwa. Były kolędy, podsumowanie minionego roku oraz planów na kolejne lata działalności.

Na spotkaniu gościliśmy Brata Leszka Waksmundzkiego z rady w Starachowicach. Brat Leszek przybliżył nam ogólnopolskie plany rozwoju Zakonu.


 

Bal Charytatywny 2010 (ilość zdjęć: 49)

Jak co roku w restauracji Ruczaj w Nowym Targu odbył się Bal Charytatywny na rzecz Stowarzyszenia Chatka. Ponad sto osób wzięło udział w akcji, którą z dużym poczuciem humoru prowadził Wielki Rycerz Krzysztof Kuranda. Wylicytowano przedmioty za ponad 20 tysięcy złotych. Największą cenę osiągnął wyjątkowy szal wełniany - wylicytowano go za ponad 2200 zł!

Oprócz gości z Podhala w tym roku na balu pojawiły się osoby z Krakowa oraz Kołobrzegu. Dziękujemy braciom Rycerzom z Krakowa za obecność na tej niezwykłej imprezie dobroczynnej!


 

Rajd Papieski pod patronatem Rycerzy (ilość zdjęć: 45)

Wycieczka rowerowa śladami Ojca Świętego na ziemi podhalańskiej to pomysł i dzieło Rycerzy Kolumba i Szkoły Podstawowej nr 5.

Bracia Rycerze pomagali przy drobnych awariach na trasie. Zdarzało się czasem, że samochód również był potrzebny, aby dać rowerzystom chwile odpoczynku.


 

Odpust w Ludźmierzu 15 sierpnia 2010 (ilość zdjęć: 16)

Odpust w Ludźmierzu to najważniejsze święto na Podhalu. Również dla Rycerzy to okazja do posługi i uczestnictwa w tym religijnym wydarzeniu. Zdjęcia: Jan Ciepliński


 

Pierwszy (1-10)(11-20)(21-30)(31-40)(41-50) »» Ostatni

Copyright © Knights of Columbus 2003-2006. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Patrz na Prywatność i warunki obsługi żeby uzyskać szczegółowy opis.

Wykonanie strony - m@tinternet Zakopane.