Strona główna | Kontakt
E-mail  Hasło
» Zapomniałem hasła » Załóż konto
Historia Zakonu
Historia Rady 14001
Władze
Rycerze
Obecna działalność
Wiadomości i wydarzenia
Darczyńcy
Galeria zdjęć
Dobra książka
Artykuły
Zadaj pytanie
Zobacz również
Kontakt
Dla Rycerzy / Zaloguj się!

Zaprzysiężenie Rady Stanowej Rycerzy Kolumba w Polsce


24 czerwca w Zakopanem podczas uroczystej Mszy św. w kościele pw. Św. Krzyża, nastąpiło zaprzysiężenie Rady Stanowej Rycerzy Kolumba w Polsce. Eucharystię odprawił i homilię wygłosił ks. kard. Stanisław Dziwisz.

 " Dzisiejsza uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela – tego, który „przygotował drogę dla Pana, staje się dla nas dobrą okazją, byśmy w świetle słowa Bożego spojrzeli na nasze osobiste powołanie i na zadania, jakie możemy i powinniśmy podejmować w życiu"– mówił w kazaniu ks. kard. Stanisław Dziwisz. Przypomniał on przejmujące słowa proroka Izajasza(Iz 49, 1, 5-6) z dzisiejszego czytania. - „Powołał Mnie Pan już z łona mej matki, od jej wnętrzności wspomniał moje imię. […] Wsławiłem się w oczach Pana, Bóg mój stał się moją siłą. I usłyszał Sługa słowo Boga: Ustanowię cię światłością dla pogan, aby moje zbawienie dotarło aż do krańców ziemi”.

- Drodzy Rycerze Kolumba, słysząc te słowa w dniu, w którym następuje uroczyste zaprzysiężenie Rady Stanowej w Zakopanem, pomyślcie o waszym osobistym i zbiorowym powołaniu. Możemy powiedzieć, że od zarania waszego życia Bóg powołał każdego z was, byście byli Jego sługami i spełniali postawione przed wami zadania.. Dzięki temu Boże orędzie Miłości będzie głoszone w waszych środowiskach – wszędzie tam, gdzie ludzie spragnieni są prawdy, dobra i miłości"– mówił do zgromadzonych Rycerzy Kaznodzieja.

 

Przed końcowym błogosławieństwem miał miejsce niezwykle podniosły i uroczysty moment, kiedy to sam Świadek życia i świętości Jana Pawła II wręczył osobiście insygnia sprawowanych urzędów oficerom Polskiej Rady Stanowej. Po Mszy Św. ks. Kardynał udał się z Rycerzami Kolumba na  na Księżówkę gdzie przy wspólnym stole mogliśmy razem z naszym Gościem posilić się i porozmawiać o przyszłości Rycerzy Kolumba w Polsce.

 

DD1

Br Paweł Put

 

Powrót 


Zdjęcie 1789
2018-07-17

Zdjęcie 1790
2018-07-17

Zdjęcie 1791
2018-07-17

Zdjęcie 1792
2018-07-17

(1-4)

Drukuj
Prześlij znajomemu

1425 wyświetlenia od 17 Lipca 2018

Copyright © Knights of Columbus 2003-2006. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Patrz na Prywatność i warunki obsługi żeby uzyskać szczegółowy opis.

Wykonanie strony - m@tinternet Zakopane.