Strona główna | Kontakt
E-mail  Hasło
» Zapomniałem hasła » Załóż konto
Historia Zakonu
Historia Rady 14001
Władze
Rycerze
Obecna działalność
Wiadomości i wydarzenia
Darczyńcy
Galeria zdjęć
Dobra książka
Artykuły
Zadaj pytanie
Zobacz również
Kontakt
Dla Rycerzy / Zaloguj się!

Wiadomości i wydarzenia

    
Na początku było Słowo a Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo. (J,1-14)

Są takie chwile, pisał Fiodor  Dostojewski „gdy odczuwa się obecność odwiecznej harmonii”. Wszystko wypełnia „straszliwa  jasność i bezgraniczna radość”.

więcej »
Święty Mikołaj
  Jak każdego roku podczas rorat 6 grudnia do bazyliki ludźmierskiej przybył punktualnie Św. Biskup Mikołaj, by obdarować dzieci podarunkami ale i dobrym słowem.
Dzieci zaś obiecały czynić jeszcze więcej dobra niż dotychczas. Mikołajki zorganizowali Rycerze Kolumba wspólnie z Sanktuarium - w role Św. Biskupa wcielił sie nasz Brat Leszek.
więcej »
Akcja Pro Life
  Na progu Adwentu  rozpoczelismy akcje Pro Life instalujac wystawe w Ludzmierskiej bazylice ,,Jas w Drodze''. Wystawa potrwa do 8 grudnia.

Jako Rycerze Kolumba jestesmy zobligowani by na kazdym miejscu dawac swiadectwo w obronie zycia i jego swietosci od samego poczecia w takim znaczeniu jakim rozumie to Kosciol.

Vivat Jesus.

WR Pawel Put.

więcej »
Poświęcenie szarf
 

Wczoraj w Ludzmierzu podczas wieczornej Mszy Sw w pierwszy piatek miesiaca, Mszy wynagradzajacej Sercu Zbawiciela nowo przyjeci Rycerze otrzymali w sposob ceremonialny i bardzo uroczysty poswiecona szarfy naszego Zakonu na znak przynaleznosci. Pamietamy jednak ze to nie szata zdobi Czlowieka ale uczynki, ktore zawsze ida przed nim. Szarfa nas wyroznia i jest swiadectwem przyjecia do grupy Rycerzy czyli osob o najwyzszym zaufaniu spolecznym, pomaga takze na codzien swiadczyc o zaangazowaniu w dziela zakonu. Vivat Jesus.

więcej »
Prawie 26 tysięcy dla „Chatki”
 

25 tysięcy 820 zł - to kwota, którą zebrano podczas 15. Balu Andrzejkowego nowotarskiej "Chatki", który odbył się w "Skalnym Dworku".

więcej »
Rycerze Kolumba włączają się w organizację I Swiatowego Dnia Ubogich
 

*Rejon I* Rycerzy Kolumba w Polsce w odpowiedzi na apel i zaproszenie Papieza Franciszka do wlaczenia sie w organizacje I Swiatowego Dnia Ubogich podejmuje nastepujace dziela milosierdzia:

więcej »
Witamy nowych Rycerzy Kolumba w naszej Radzie.
 

W 99 rocznice odzyskania przez Polske niepodleglosci w szeregi Rycerzy Kolumba u Gazdziny Podhala w Ludzmierzu wstapilo dwoch nowych Braci.

więcej »
Myśli o godnym umieraniu i śmierci.
  Do napisania tego tekstu i podzielenia się niektórymi przemyśleniami na temat umierania i śmierci zainspirowała mnie rozmowa z osobą, której ojciec umierał w szpitalu i jej uwagi dotyczące zachowania się personelu medycznego.
więcej »
SIOSTRY URSZULANKI U RYCERZY KOLUMBA W ROCZNICĘ 30 – LECIA PRACY I POSŁUGI W LUDŹMIERSKIM SANKTUARIUM
 

Uśmiechnięta Apostołka Ewangelicznej Dobroci.

Takim określeniem nazwał  Św. Jan Paweł II Urszulę Ledóchowską.

więcej »
RYCERZE KOLUMBA WSPIERAJĄ AKCJĘ SPOŁECZNĄ "CHATKA - VABANK!"
 

Szanowni Państwo
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną - Koło w Nowym Targu wraz z Fundacją dla Chatki, zaprasza Państwa do udziału w akcji społecznej "Chatka - VABANK!".


więcej »
Nowi Rycerze otrzymali szarfy z godłem
 

W piątek oktawy Wielkiej Nocy po wieczornej Eucharystii zostały poświęcone i pobłogosławione charakterystyczne biało-żółte szarfy z godłem Rycerzy, które są znakiem wyróżniającym Braci. "I choć nie strój zdobi człowieka i świadczy o jego wartości, ale postawa" - wspomniał przed uroczystym ceremoniałem ks. Krzysztof Kruk kapelan Rady – to jednak nasi nowi Rycerze w szarfach z godłem prezentują się godnie i pięknie.  

 

więcej »
Droga Krzyżowa
 

Pierwszy piątek miesiąca marca i pierwszy piątek Wilekiego Postu Anno Domini 2017, był to zarazem pierwszy dzień wizytacji kanonicznej ks. Bpa Jana Szkodonia, kiedy to Rycerze Kolumba odprawili w ludźmierskiej bazylice nabożeństwo Drogi Krzyżowej .

więcej »
Jego Ekscelencja bp Jan Szkodoń honorowym Kapelanem Rady 14001 im. Matki Bożej Ludźmierskiej
 
więcej »
Wizytacja Kanonicza bpa Jana Szkodonia Ludżmierz 3-5 marca 2017
 

Św. męczennik Ignacy Antiocheński mówił: „Gdzie jest biskup, tam jest Kościół”.

więcej »
1 marca 2017 - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
 

Dzisiaj obchodzilismy wyjątkowe święto - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, tych, którzy w najtrudniejszym momencie wiedzieli, jak się zachować. Tych, którzy dzisiaj również uczą nas co to znaczy patriotyzm, miłość do Ojczyzny, poświęcenie dla innych.Ten Dzień jest inicjatywą, która uczy co znaczy być prawdziwym Polakiem.

więcej »

Archiwum
(1-15)(16-17) »» Ostatni

Copyright © Knights of Columbus 2003-2006. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Patrz na Prywatność i warunki obsługi żeby uzyskać szczegółowy opis.

Wykonanie strony - m@tinternet Zakopane.