Strona główna | Kontakt
E-mail  Hasło
» Zapomniałem hasła » Załóż konto
Historia Zakonu
Historia Rady 14001
Władze
Rycerze
Obecna działalność
Wiadomości i wydarzenia
Darczyńcy
Galeria zdjęć
Dobra książka
Artykuły
Zadaj pytanie
Zobacz również
Kontakt
Dla Rycerzy / Zaloguj się!

Wiadomości i wydarzenia

    
Zaprzysiężenie Rady Stanowej Rycerzy Kolumba w Polsce
 

24 czerwca w Zakopanem podczas uroczystej Mszy św. w kościele pw. Św. Krzyża, nastąpiło zaprzysiężenie Rady Stanowej Rycerzy Kolumba w Polsce. Eucharystię odprawił i homilię wygłosił ks. kard. Stanisław Dziwisz.

więcej »
Na początku było Słowo a Słowo było u Boga i Bogiem było Słowo. (J,1-14)

Są takie chwile, pisał Fiodor  Dostojewski „gdy odczuwa się obecność odwiecznej harmonii”. Wszystko wypełnia „straszliwa  jasność i bezgraniczna radość”.

więcej »
Święty Mikołaj
  Jak każdego roku podczas rorat 6 grudnia do bazyliki ludźmierskiej przybył punktualnie Św. Biskup Mikołaj, by obdarować dzieci podarunkami ale i dobrym słowem.
Dzieci zaś obiecały czynić jeszcze więcej dobra niż dotychczas. Mikołajki zorganizowali Rycerze Kolumba wspólnie z Sanktuarium - w role Św. Biskupa wcielił sie nasz Brat Leszek.
więcej »
Akcja Pro Life
  Na progu Adwentu  rozpoczelismy akcje Pro Life instalujac wystawe w Ludzmierskiej bazylice ,,Jas w Drodze''. Wystawa potrwa do 8 grudnia.

Jako Rycerze Kolumba jestesmy zobligowani by na kazdym miejscu dawac swiadectwo w obronie zycia i jego swietosci od samego poczecia w takim znaczeniu jakim rozumie to Kosciol.

Vivat Jesus.

WR Pawel Put.

więcej »
Poświęcenie szarf
 

Wczoraj w Ludzmierzu podczas wieczornej Mszy Sw w pierwszy piatek miesiaca, Mszy wynagradzajacej Sercu Zbawiciela nowo przyjeci Rycerze otrzymali w sposob ceremonialny i bardzo uroczysty poswiecona szarfy naszego Zakonu na znak przynaleznosci. Pamietamy jednak ze to nie szata zdobi Czlowieka ale uczynki, ktore zawsze ida przed nim. Szarfa nas wyroznia i jest swiadectwem przyjecia do grupy Rycerzy czyli osob o najwyzszym zaufaniu spolecznym, pomaga takze na codzien swiadczyc o zaangazowaniu w dziela zakonu. Vivat Jesus.

więcej »
Prawie 26 tysięcy dla „Chatki”
 

25 tysięcy 820 zł - to kwota, którą zebrano podczas 15. Balu Andrzejkowego nowotarskiej "Chatki", który odbył się w "Skalnym Dworku".

więcej »
Rycerze Kolumba włączają się w organizację I Swiatowego Dnia Ubogich
 

*Rejon I* Rycerzy Kolumba w Polsce w odpowiedzi na apel i zaproszenie Papieza Franciszka do wlaczenia sie w organizacje I Swiatowego Dnia Ubogich podejmuje nastepujace dziela milosierdzia:

więcej »
Witamy nowych Rycerzy Kolumba w naszej Radzie.
 

W 99 rocznice odzyskania przez Polske niepodleglosci w szeregi Rycerzy Kolumba u Gazdziny Podhala w Ludzmierzu wstapilo dwoch nowych Braci.

więcej »
Myśli o godnym umieraniu i śmierci.
  Do napisania tego tekstu i podzielenia się niektórymi przemyśleniami na temat umierania i śmierci zainspirowała mnie rozmowa z osobą, której ojciec umierał w szpitalu i jej uwagi dotyczące zachowania się personelu medycznego.
więcej »
SIOSTRY URSZULANKI U RYCERZY KOLUMBA W ROCZNICĘ 30 – LECIA PRACY I POSŁUGI W LUDŹMIERSKIM SANKTUARIUM
 

Uśmiechnięta Apostołka Ewangelicznej Dobroci.

Takim określeniem nazwał  Św. Jan Paweł II Urszulę Ledóchowską.

więcej »
RYCERZE KOLUMBA WSPIERAJĄ AKCJĘ SPOŁECZNĄ "CHATKA - VABANK!"
 

Szanowni Państwo
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną - Koło w Nowym Targu wraz z Fundacją dla Chatki, zaprasza Państwa do udziału w akcji społecznej "Chatka - VABANK!".


więcej »

Archiwum
(1-11)

Copyright © Knights of Columbus 2003-2006. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Patrz na Prywatność i warunki obsługi żeby uzyskać szczegółowy opis.

Wykonanie strony - m@tinternet Zakopane.